وبلاگ جامع مکسیموس

آموزش هک و امنیت

وبلاگ جامع مکسیموس

آموزش هک و امنیت

وبلاگ جامع مکسیموس

وبلاگ جامع مکسیموس
MAXIMUS
آموزش هک و امنیت
MAXIMUS
از مبتدی تا پیشرفته
MAXIMUS
----------------------------------------------------------------------------------------------------
برای دریافت رمز مطالب به قسمت تماس با من پیام بدهید♥

تبلیغات
محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما محل تبلیغ شما
نویسندگان

ip چیست ؟

يكشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶، ۰۴:۳۴ ب.ظ

آی پی ( ip ) چیست و با داشتن آی پی چه کار هایی از ما بر می آید!!!

آی پی (ip) که آن را IP address هم می گویند در واقع مخفف عبارت Internet Protocol address یا آدرس های پروتکل اینترنت (شبکه جهانی) است که به صورت یک سری اعداد با قاعده، به هر وسیله ای (اعم از کامپیوتر، تلفن همراه، چاپگر و...) که به شبکه وب متصل شود، اختصاص داده می شود، IP در واقع یک شماره شناسایی یکتا برای یک ارتباط تحت وب است که با آن کامپیوترهای مختلف (یا سرورهای مختلف) در شبکه گسترده وب از هم بازشناخته می شوند

بدین ترتیب موقعیت جغرافیایی کاربر، اطلاعات اتصال به شبکه و... قابل شناسایی و پیگیری است، البته باید توجه نمود که بیشتر کاربران خانگی از IP اختصاص داده شده توسط سرویس دهنده خود (ISP یا Internet service provider) استفاده می کنند، لذا IP آنان در واقع شماره اختصاص داده شده توسط شرکت خدمات دهنده اینترنت است که معمولا تعداد و سری خاصی از IP ها را برای اتصال در اختیار دارد، از این رو IP شما در هر بار اتصال به اینترنت ممکن است تغییر کند، منتها کشور، نام و موقعیت جغرافیایی سرویس دهنده شما همان اطلاعات ISP خواهد بود، چون شما از یکی از کانال ها و شماره های اتصال آن شرکت استفاده می کنید.

 

با داشتن آی پی یک فرد چه کار هایی از دست ما بر می آید؟!!!

1-قطع ارتباط شخص با اینترنت :

شما میتوانید با استفاده از برنامه هایی مانند IP Disconnect یا Rocket و دانستن IP شخص مقابل او را از اینترنت بیرون بندازید.

 2-کند کردن سرعت ارتباط شخص با اینترنت :

با استفاده از برنامه هایی مانند Vai-te-ja-icmp Bomber و... با فرستادن Packet های بسیار در یک زمان سرعت شخص را عملا کاهش دهید ....

3-پیدا کردن پورت های باز :

وقتی که IP یک فرد را داشته باشید میتوانید با استفاده از برنامه های Port Scanner سیستم شخص مقابل را جستجو کنید و اگر پورت بازی وجود داشت در صورت امکان از آن استفاده کنید.

4-یافتن تروجان فعال در سیستم مقابل :

خب مانند بالا بعضی از برنامه ها با دادن IP یک دستگاه آن دستگاه را برای تروجان های فعال جستجو می کند و اگر پورت بازی مربوط به یک تروجان را پیدا کند به شما گزارش میدهند و میتوانید از طریق آن تروجان کنترل سیستم شخص مقابل را در اختیار بگیرید.

5-یافتن موقعیت مکانی و نوع اینترنت مصرفی و ... :

فقط کافیه آی پی شخص مورد نظر رو در سایت: https://www.iplocation.net وارد کنید تا اطلاعات و موقعیت مکانی و ... فرد مورد نظرتون رو ببینید.

اما آیا میتوان با دانستن IP یک شخص با برنامه هایی مانند Sub Seven و.. به سیستم قربانی حمله کرد؟

در حالت عادی خیر ، یعنی اینکه برای کار کردن با برنامه های تروجان مانند Sub Seven باید یک Server در سیستم قربانی فعال شود ( فایل سرور فایلی است که با برنامه های تروجان مانند Sub Seven ساخته شده و باید برروی سیستم قربانی اجرا شود و پس از اجرای فایل سرور یک پورت در سیستم قربانی باز میشود که راه نفوذ شخص را باز می کند ) پس در نتیجه اگر قبلا فایل سروری برروی سیستم قربانی باز نشده باشد یا اینکه فایل سرور برروی سیستم او موجود نباشد شما هیچ کاری با برنامه های Trojan نمیتوانید بکنید.

 

 چگونه کاری کنیم که هیچ کسی نتواند آسیبی از طریق دانستن IP ما به ما برساند؟

خب تنها کاری که شما باید انجام بدهید استفاده از یک فایر وال ( دیوار آتش ) Firewall در سیستم خودتان میباشد، این برنامه ها پورتهای باز شما را بسته و شما را در مقابل حمله احتمالی از طریق IP و همچنین دسترسی برنامه های مشکوک را به اینترنت ( برای ارسال یا دریافت اطلاعات ) محدود می کند . برنامه هایی مانند ZoneAlarm یا Tiny Personal Firewall و...

 

منبع:hackgm

 
۹۶/۱۰/۱۰
ali_m_g_80

نظرات  (۱)

۱۳ بهمن ۹۶ ، ۱۸:۳۵ علی رضا آهنی
قالب وبلاگ تون خوب نیست.قالب سفارشی برای وبلاگت بخواهی دارم!!
پاسخ:
فعلا با همنی کار میکنیم تا بعدا ببینم چی میشه 
اگه خواستم خبر میدم بهتون 
خیلی ممنون

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.